meet-an-expert

Настав час «Й»

Gvantsa Ebralidze

Галина Охман

Рівно рік тому мені пощастило познайомитись з однією цікавою жінкою, яка відкрила для мене зовсім новий світ - світ йоги.  Дякуючи саме їй, я почала займатися справою, яка мене надихає,   приносить  велике задоволення та додає життєвої енергії. Отже, знайомтесь, сьогодні я спілкуюсь з Галиною Охман - одна з кращих йога-терапевтів та лікарем аюрведи.

Ось декілька цікавих фактів про Галину:

  • Галина є ученицею Махамандалешвар Парамханс Свамі Махешварананда, відомого як Сваміджі, одного з духовних вчителів нашого часу та спадкоємця багатовікового покоління вчителів, коріння яких ведуть до Гімалаїв. Сваміджі приїхав до Європи з Індії у 1972 році і тоді ж привіз Заходу стародавнє індійське знання йоги.

  • Галина має медичну освіту, закінчила Воронежську державну медичну академію.

Життєве кредо Галини: Ви не мусите займатися Йогою, але це - необхідно! Здоров'я - це ще не все, але без здоров'я все - ніщо!

  • Разом із чоловіком, Владиславом Охманом, теж йога-терапевтом, Галина заснувала центр йоги – ЙогаСфера, де й саме проходять персональні та групові заняття. Крім цього, “йогиня” проводить навчальні семінари з йоги та аюрведи, також аюрведичні консультації, масажі та інше

Галино, ми з Вами знайомі вже рівно рік і я б хотіла  зазначити, що багато чого у моєму житті змінилось на позитивне та обрало якісніший рівень. Я вважаю, що це й зараз відбувається значною мірою завдяки йозі. Я пам’ятаю свої сумніви коли відвідувала Ваші перші заняття чи підійде мені йога чи ні. Спочатку здавалось, що йога це складно: потрібно бути досить гнучкою та мати витримку щоб займатись. Але перше пробне заняття повністю змінило  моє ставлення. Я зрозуміла, що йогою може займатись кожний.  Ви зі мною погоджуєтесь? Прокоментуйте будь ласка!

Дійсно, Гванцо, Ви абсолютно правильно зрозуміли: йога підходить для всіх. Що відрізняє вправи йоги від гімнастики та фітнесу? Основними принципами є обов'язкова присутність концентрації та управління диханням. Рівень складності асан можемо обирати в залежності від стану здоров'я. Є дуже доступні вправи, наприклад згинання-розгинання у промені-зап'ясткових суглобах. Спробуйте виконати цю вправу з концентрацією, правильно дихаючи та отримаєте йога-практику. Це доступно кожному. Тому в системі «Йога у повсякденному житті», з якою я почала своє знайомство з дивовижним світом йоги, передбачений поетапний розвиток - від простого до більш складного. Гнучкість, концентрація, рівновага, вміння правильно дихати, гарний кровообіг, активний обмін речовинами та т.і., перераховувати можна нескінченно довго - все це ми розвиваємо у ході регулярних занять йогою. Тому немає жодних вимог або обмежень. Потрібне лише бажання.

Йогою можуть займатись навіть діти :)

Йогою можуть займатись навіть діти :)

Мені дуже подобається, що кожного разу, коли ми робимо різни асани чи вправи, Ви завжди запитуєте, як я себе почуваю сьогодні або чи є щось, що мене турбує. І вже розуміючи мій психологічний та фізичній стани, Ви підбираєте відповідні вправи. Галино, саме такий підхід притаманний йозі чи це вже Ваш індивідуальний підхід, набутий багаторічним досвідом?

Мій вчитель Парамханс Свамі Махешварананда прививає своїм учням такий підхід до проведення занять. І я абсолютно з ним згодна. Навіть, коли заходжу в повний зал, де понад  30-ти чоловік, перед тренуванням завжди запитую про самопочуття та настрій. По-перше, увага завжди приємна. По-друге, дає можливість відчути настрій у групі, з'ясувати проблеми та потреби. По - третє, налаштовує на ефективну практику. Я отримую зворотний зв'язок та веду тренування, згідно загальному настрою групи. Наступне про що я б хотіла зазначити – досить складно пояснити буквально – це те, що сприймається на рівні інтуїції, внутрішніх знань, які набуваються роками та досвідом. Це на рівні інтуїції, внутрішнього знання та приходить з роками. Перед персональним тренуванням потрібно обов'язково з’ясувати рівень самопочуття та настрою практикуючого. У цьому запорука успіху. І я дуже люблю проводити персональні тренування, тому що крім відповідальності, це безмежне поле для творчості. Кожен день на нас впливає величезна кількість чинників зовнішніх та внутрішніх у наслідок чого наш настрій та самопочуття постійно змінюються. І в цьому морі змінних величин ми повинні знайти рівновагу, відновити або підтримати здоров'я та настрій. У зв'язку з цим для кожного заняття я підбираю такі види практик, які найкраще підходять  для того чи іншого стану, у тому числі техніки дихання, концентрації, тривалість розслаблення, інтенсивність навантаження в цілому. Тут важливо все - досвід, знання, бажання допомогти досягти найкращого результату, увага і щирий інтерес до практикуючого.

Це я, займаюсь флай йогою

 Це я, займаюсь флай йогою :)

 

Часто люди бояться займатись йогою, тому що вважають, що йога потребую поглиблення у себе чи відхід від реальності. Чи це так, поясніть будь ласка.

Страх займатися йогою дійсно, на жаль, існує. Він виник через некомпетентність, неправильного розуміння основ йоги деякими інструкторами. У йозі, ми дійсно, занурюємося в свій внутрішній світ для відпочинку, відновлення енергії. Коли ж ми знову стаємо екстравертні, то виявляємо, що повні сил та свіжих, творчих думок. Це робить нас невідірваними, а, навпаки, більш успішними у реальності. І як доказ того наведу Вам той факт, що провідні світові компанії пропонують медитацію, як засіб для підвищення ефективності.

 Які є протипоказання для тренувань йогою?

Вкрай мало. Наприклад, гострий біль, кровотеча, висока температура. Протипоказано практикувати медитацію при психічних захворюваннях, але фізичні вправи виконувати можна.

Галина з практикуючим

Галина з практикуючим 

 

Галина, я чула, що Ви окрім тренувань, проводите різноманітні семінари та тренінги.  Розкажіть будь ласка про них детальніше? 

На тренуванні неможливо у повному обсязі розширити знання про йогу, але багато хто хотів би розширити їх, більше дізнатися про правильні підході до харчування, лікуванню за допомогою аюрведи та т.і. Тому й виникла необхідність проведення семінарів. Семінари, які ми проводимо, - це поєднання теорії та практики йоги та аюрведи. Їх завдання полягає у формуванні цілісної картини тієї чи іншої теми. Усвідомлення - головний принцип, який дозволить з успіхом застосовувати отримані знання у повсякденному житті. Наприклад, найближчий семінар «Краса, здоров'я, енергія, радість». Мета цього семінару вивчення та закріплення на практиці ефективних технік йоги. Вони повертають, зміцнюють та підтримують всі аспекти здоров'я, дарують красу, відновлюють запас енергії в організмі. У результаті  чого, ми відчуваємо як більше радості присутню у нашому житті.

Що цікаво, всі методи, що застосовуються на семінару не лише прийшли до нас через століття, а й були досліджені у провідних університетах і клініках світу, де була доведена і обґрунтована їх висока ефективність.

Галино, щиро Вам дякую за таку цікаву та змістовну розповідь про йогу та її позитивний вплив на людину. Як я вже казала, я сама відчула це на собі.

А ще додам, що семінар  «Краса, здоров'я, енергія, радість» проходитиме у суботу, 31-го жовтня, у студії  ЙогаСфера за адресою:   Київ, вул. 53-я Садова, дім №14. Записатись можна за номером телефону: +38 063 307 75 77.

 Детальну інформацію про семінар або про студію, заняття, інструкторів Ви можете отримати за цим посиланнями:

https://www.facebook.com/events/1681861288717495/

http://yogasfera.com.ua/

 

 


Leave a Comment